Як вибрати рідкі шпалери та як правильно їх наносити?

Як вибрати рідкі шпалери?

При виборі шпалер багато людей починає розглядати, напевно, самий незвичайний вид обої - це рідкі шпалери. Це суміш, яка розбавляється водою і наноситься на стіни, як декоративна штукатурка, но не являється нею.

Суміш зазвичай складається з целюлози, бавовни, шовку або іншого волокна з додаванням фарбників і декоративних елементів. Всі ці складові є повністю натуральними. Як сполучна речовина виступає клей. Зазвичай  рідкі шпалери продаються в герметичних поліетиленових пакетах.

Всі рідкі шпалери досить схожі, але відрізняються матеріалами, що входять до їхнього складу.

Види рідких шпалер

  1. Бавовняні рідкі шпалери. Рідкі шпалери з бавовни є недорогим і досить простим варіантом.
  2. Шовкові рідкі шпалери. Шовкові шпалери найбільш привабливим на вигляд, довговічні і зовсім не вигоряє з часом. 
  3. Целюлозні рідкі шпалери. Целюлозний і шовково целюлозно і рідкі шпалери коштують дешевше шовкових. Але мають менший термін експлуатації.

Переваги рідких шпалер

Рідкі шпалери ідеальні в місцях, де складно клеїти звичайні шпалери. Наприклад: на арках, еркера, камінних воздуховода. Після висихання, покриття має приємну на дотик, рельєфну поверхню. Має відмінні звуко і теплоізоляційні властивості, легко створити різні унікальні малюнки.

У рідких шпалер є безліч переваг. Мабуть, головне, що у таких шпалер немає стиків, ніж класичних видів, а значить немає необхідності підганяти малюнок. Вони дозволяють легко проводити локальний ремонт при пошкодженні покриття. Достатньо всього лише намочити потрібне місце і нанести трохи нового складу. Також вирішується проблема з тріщинами і за усадки нових будинків

Недоліки рідких шпалер

Но такий незвичайний варіант шпалер, має і недоліки. Вони легко змиваються, тому не підходить для приміщень, де можливий прямий контакт з водою. Не рекомендується дуже часте вологе прибирання.

Стіни і стелі під таким покриттям потрібно обробляти спеціальним чином. Тому, що вони можуть витягати різні речовини і вологу. Що може зіпсувати зовнішній вигляд. Вони довго сохнуть після нанесення, зазвичай протягом 2 - 3 діб. На відміну від звичайних шпалер, при висиханні краще відкрити вікна, що проблематично взимку.

Нанесення рідких шпалер

Наносити рідкі шпалери потрібно на суху і чисту поверхню, без істотних недоліків і нерівностей. Бажано вирівняти колір стін, видалити цвяхи і залишки старих шпалер. Сумнівний і сирі ділянки необхідно обробити антисептиком.

Поверхню при необхідності вирівнюється за допомогою шпаклівки і штукатурки. Після висихання стін обробляється ґрунтовкою, зазвичай в 2 шари і висушуються. На один пакет суміші рідких шпалер, краще за все взяти пластикову тару об'ємом 10 - 15 літрів. В яку необхідно залити теплу воду.

Якщо в пакеті є блискітки барвники вони висипаються першими. Після цього в тару повністю висипається основна суміш рідких шпалер, яка перемішують вручну. Не переживайте всі компоненти натуральні і вони не принесуть шкоди шкірі. Отриману масу, зазвичай залишають на 10 - 12 годин. Бажано розрахувати витрати, приготувати відразу необхідну кількість суміші для всієї стіни. Середній стандартного пакета рідких шпалер вистачає на 3 - 4 метри стіни або стелі.

Готову суміш рівномірно наносять пластиковою теркою від кута до кута. Після нанесення, через 2 години, можна розгладити поверхню теркою змочуючи її у воді. При висиханні рідких шпалер, як вже було сказано раніше, краще провітрювати приміщення. Також ми рекомендуємо обов'язково ознайомитися з інструкцією яка додається до пакетів. Намагайтеся дотримуватися зазначені в ній пропорцій і витрати.

Рідкі шпалери купити

В каталозі гіпермаркету AURA.if.ua розташований цілий каталог рідких шпалер ТМ "МаксКолор", який включає в себе понад 300 видів рідких шпалер з фото різних фракцій та кольорів. Ціна на рідкі шпалери відрізняється складниками. 

2018-11-04 13:41:47
0
320