Лак - це розчин ненатуральних і природних плівкоутворювальних речовин. Лаковим розчином виробляють покриття поверхні для її збереження і блиску. За допомогою лаку виробу можливо надати більшою мірою витривалості і акуратною зовнішності.
- масляний
- алкідний
- бітумний
Лак для дерева види, характеристики
Бітумний лак
Бітумний лак виробляють за допомогою додавання смол і масел безпосередньо в сам бітум. Цей різновид лаку дуже стійка до різних кислот, повітрю і волозі.
Вироби з таким покриттям набувають значні властивості, пов'язані з електроізоляції.
Бітумна структура лаку може змінюватися для отримання лаку різної в'язкості. Даний вид поганий тим, що він загусає при взаємодії з киснем. Щоб цьому запобігти, в нього додають скипидар.
Масляний лак
Масляний лак, по суті є смолою, перемішаної з бензином, спиртом, ацетоном, а також і з рослинним маслом.
У ньому містяться природні смоли у формі каніфолі, копалень, бурштину та штучних речовин, таких як фенол і альдегід.
Співвідношення цих речовин складають - ступінь в'язкості і швидкість, з якою він висихає.
За своєю консистенцією масляний лак є худим, середнім і вельми жирним. Жирний вид лаку відрізняється тим, що після його висихання з'являється особливо пружна і стійка плівка.
У лаку першого типу з'явилася плівка блищить, і вона твердіше, але менш атмосферостійка. Таким лаком покривають вироби з дерева і металу, а також просочують оболонку електроприладів.
Алкідно-уретановий лак
Алкідно-уретановий лак витіснили з ринку масляні, тому що їх властивості більш витривалі. Їх отримують розведенням в «живому» розчині розчинника пентафталевой або гліфталевій смоли.
Лакова плівка алкидного виду виділяється тим, що вона тверда, стійка до вологи, з відмінною адгезією з різними видами металів.
Алкідні лаки відносяться до двухупаковочние (його змішують відразу перед застосуванням), алкідно-уретанові (уретанові компоненти підвищують його зносостійкість), матовими і глянсовими, яхтовий лак (використовується при обробці судів), і окремий алкідний лак для металів.
Нефтеполімерний лак
Нефтеполімерними лак - це недорога альтернатива лаку масляного виду. Він виходить шляхом розчинення нафти і полімерної смоли в трансформують домішках. Він більш витривалий до дії різноманітних реагентів і менш дорогий.
Коли необхідно створити захисну плівку на склі або металі, вживають поліакрілатний лаковий розчин. Поверхонь з дерева він надає відтінок золотих, кавових та інших тонів, зберігаючи візерунок на поверхні деревини.
Меламіновий лак проводиться з кристалічних речовин. Вода і розчинники органічних типів його не розчиниться. Знайшов своє застосування у виготовленні плівок, призначених для декоративних цілей.
До складу сечовинного лаку входить така речовина, як сечовина. Його використовують для безпосереднього захисту дерев'яних підлог і елементів меблів. До його складу подмешивается речовина для затвердіння.