Вибрати малярний інструмент потрібно правильно, адже від цього залежить структура і вид поверхні, яку планується покрити, типу фарбувального складу, необхідності декоративного оформлення. Основними інструментами для фарбування є традиційні пензлі, валики та розпилювачі фарби.
Види малярних пензликів
Малярські пензлики можна розділити на декілька підвидів, залежно від їх функціональності, розміру і складу.
- Пензлі ручні — якщо необхідно пофарбувати або заґрунтувати поверхню невеликої площі, то використовують ручні пензлики різних розмірів з натуральної щетини з додаванням синтетики.
Такі пензлі стійкі до олійних і вапняних складів, і щетина в них не сиплеться. Щоб збільшити термін служби кисті, змінюють довжину пучка обстригаючи її.
Інструменти з натуральної щетини стійкі до дії розчинників, міцні і функціональні.
Кисті макловиці призначені для побілки і миття стін, стелі. Для фарбування поверхонь їх використовують рідко, чаще всього для нанесення кварцової грунтовки, також вони більше підходять для обробки поверхонь великої площі.
Виготовляють такі кисті з натуральних волокон (коров'ячих і кінських хвостів) з додаванням невеликої частки синтетики.
Склад махових пензлів дозволяє вимочувати їх, що збільшує термін експлуатації інструменту.
- Кисті плоскі використовують для покриття будь-яких поверхонь лаком. Щетина для плоских пензликів може бути натуральною і штучною.
Залежно від ширини поверхні підбирається кисть відповідного розміру. Залежно від складу, який планується наносити, виділяють кілька видів плоских кистей.
Макловиці мають прямокутну форму, за рахунок їх ширини ними легко розмивати побілку на поверхнях, наносити фарбу на масляній або водній основі.
При виборі макловиці ціна на них відрізняється від моделі та ширини. Рекомендуємо віддати перевагу моделям зі зручною ручкою, бажано не деревяною, щоб було "легше на руку".
Якщо потрібно добитися гладкого покриття, то застосовується флейцевий пензлик нанесення лакофарбових продуктів з цим типом пензлів проводиться швидко і не вимагає сильного натиску.
Для нанесення фарби на вузькі ділянки краще вибирати філеночниє кисті невеликого діаметру, які дають покриттю рівне і тонке нанесення.
При роботі кистями слід надавати тиск не на бічні частини інструменту, а спиратися на торцеву основу.
Валики для малювання
Якщо поверхню для обробки має велику площу, то використовувати кисті нераціонально.
Малярський валик є вигнутий стрижень, на якому закріплений пластмасовий або дерев'яний валик з хутряним покриттям.
Валики, в залежності від їх форми і розміру, призначені для робіт по рівній поверхні і по кутах. Якщо необхідно нанести водний склад або клей, то слід використовувати валик з покриттям з пінополіуретану, який не вбирає розчин.
Коли вже зважилися купити валик для фарбування, слід звернути увагу на рівномірність довжини хутряних волокон і склад ниток.
Шубка для валика може бути натуральною (овчина, шерсть), з додаванням домішок (хімічні нитки, шовк), з в'язаних тканинних волокон або штучного хутра.
Шматки, з яких зроблено хутряне покриття, з'єднуються між собою швами, товщина яких повинна бути мінімальною. Так валик забезпечить рівне нанесення фарб. Чим вище склад і складніше роботи, тим якісніше повинен бути валик.
Валики придатні не тільки для фарбування - з їх допомогою змінюють фактуру штукатурки і шпаклівки для отримання різноманітних декоративних ефектів.
Валик з поліуретану застосовується для обробки кам'яних і цегляних поверхонь. Голчасті валики з металу використовують при роботі з гіпсокартоном і для видалення шпалер.
Пластмасовими голчастими валиками прокочують наливні підлоги, а притискними інструментами накочують шпалери до стін. Для створення рельєфних ефектів (малюнків, графічних текстур, плетінок) використовують моделюють структурні валики зі шкіри, поролону або гуми.
Як пофарбувати валиком?
У спеціальну кювету наливається потрібну кількість фарби, в неї опускається валик, кілька разів прокочується по поверхні і віджимається. Розмір кювети залежить від форми валика. Такі ванночки, але меншого розміру, також використовуються при роботі кистями.
Малярський краскопульт
Якщо фарба в'язка, а оброблювана поверхня велика, то розпорошення складу за допомогою механізованого розпилення представляється оптимальним варіантом. Шар фарби або лаку лягає рівно, не залишається патьоків і слідів від кисті або валика. Розпилювачі фарби можуть бути пневматичними, безповітряними і комбінованими.
Вибір малярного інструменту залежить від розміру і форми поверхні, складу лаку або фарби, наявності декоративного оформлення.
Для невеликого самостійного ремонту досить підібрати потрібні кисті, з валиками можна обробити великі площі, а краскопульт використовується для економії часу і досягнення кращого результату фарбування.
Який інструмент для фарбування вибрати?
Любі друзі! пропонуємо Вам купити малярний інструмент кращих Європейських брендів: Color Expert, anza, Painter в нашому інтернет-магазині за найкращими цінами в Україні!
Ми вибираємо тільки надійних партнерів, які володіють найбільш високими стандартами якості на яких Ви можете завжди розраховувати. Наданої продукцією можуть користуватися як звичайні любителі, так і професіонали малярного справи.
Якщо Ви утруднює у виборі, звертайтеся до наших менеджерів через форму чату або за вказаними контактами на сайті, ми постараємося дати найбільш підходящі Вашим цілям рекомендації.