Фарба для ванної кімнати. Як вибрати?
У більшості людей стіни ванної кімнати оброблені кахлем. Цей спосіб дуже витратний. Гідною альтернативою кахельної плитки може стати фарбування стін.
Звичайна фарба тут не підійде. Через підвищеної вологості фарба для ванної кімнати повинна бути вологостійкою з антіплесневим компонентом. Іноді використовується комбінована обробка приміщення, де одну частину стіни фарбують, іншу викладають кахлем. Виглядає красиво і практично.
При такій дизайнерської задумом плиткою викладають зону біля ванни і раковини, іншу частину приміщення фарбують.
Чи не кожна вологостійка фарба для стін у ванній кімнаті може винести перепади температур, вплив парою, гарячою водою, хімічні речовини в складі водопровідної води.
Для таких випадків можна використовувати не тільки фарбу і кахельну плитку, але і полікарбонат, скло або мозаїку. Прозорі панелі з полікарбонату покривають забарвлену стіну, тим самим захищають її від несприятливих факторів.
Відтінок фарби підбирають відповідно до завдань, які має виконувати приміщення, пропонуємо подивитися таблицю тонування фарби, ми пропонуємо перетворити білу в фарбу в один з більш ніж 25000 відтінків. Якщо ванну кімнату потрібно візуально потрібно збільшити, радимо вибирати світлий відтінок.
Різновиди фарб
Вологостійка фарба для ванної кімнати купити та як її вибрати, ось головне питання.
Розберемо які бувають різновиди фарб.
Є певні види лакофарбових матеріалів, які дозволено використовувати для фарбування ванної кімнати: латексна, акрилова, акрилатна, силіконова вододисперсійна.
- Латексна фарба.У складі натуральний або синтетичний латекс. У процесі висихання на пофарбованої поверхні утворюється тонка плівка, через яку не може проникнути волога. Фарбу нескладно наносити, вона швидко висихає, не має запаху, екологічна, безпечна.
Забезпечує довговічність покриття, хорошу зносостійкість. Латексну фарбу рекомендовано наносити в два шари. Для нанесення підійдуть малярні пензлі або малярні валики. Перед фарбуванням стіну обов'язково потрібно обробити антигрибковой ґрунтовкою, тому що в складі латексної фарби немає протимікробного компонента. Стіни перед нанесенням фарби повинні бути ідеально рівні. Інакше тонке покриття з латексу тільки підкреслить вади на поверхні стіни.
- Акрилова та акрилатна фарби. Акрилатна фарба - це різновид латексної. У складі знаходиться синтетичний каучук.
Після того як акрилатна фарба висохне, вона не вступає в реакцію з речовинами, які містяться у воді. Фарба володіє паронепроникністю, підвищеної вологостійкостю. Вона практично без запаху, має хороші показники зчеплення з поверхнею. Акрилова фарба має аналогічні властивості. До її складу входять однойменні смоли.
Обидві фарби екологічно безпечні. Акрилова, як і акрилатна фарба для стелі у ванній кімнаті так само може бути використана. Таку фарбу можна наносити на пластикову, скляну або металеву поверхню.
Акрилатна фарба має свої мінуси, вона дорожча. Якщо купити фарбу для ванної на основі синтетичного каучуку, потрібно бути готовим до того, що вона буде довго сохнути.
- Силіконова водно-дисперсійна фарба. Фарба на основі водної емульсії. Вона має ті ж позитивними властивостями, що і акрилатні фарби.
Силіконові водно-дисперсійні фарби легко наносяться на поверхню, без неприємного запаху. Фарби забезпечують хороше зчеплення з бетонними та цегляними поверхнями.
Силіконова фарба утворює тонку водовідштовхувальну плівку, яка пропускає пар. Завдяки цьому стіни можуть дихати, що є профілактикою утворення цвілі.
Поверхня під фарбування силіконової емульсії не потрібно ретельно готувати. Якщо такий фарбою пофарбувати не зовсім ідеальну поверхню стіни, то дефекти і дрібні нерівності не будуть помітні. Таку стіну можна буде мити без сильнодіючої побутової хімії.
По стоимости силиконовая водно-дисперсионная краска дорогая, но расход у нее не большой.
Пропонуємо купити фарбу для кухні та ванних приміщень в інтернет магазині AURA, перейдіть за посиланням https://aura.if.ua/lakofarbovi-materiali/kraski/kraski-dlya-vnutrennih-rabot/kraski-dlya-vannoj/ для отримання каталогу найпопулярніших брендів і справді якісної фарби.