Що може бути краще, ніж провести вечір після напруженої роботи у власній альтанці? А вдвічі приємніше, коли ця альтанка побудована своїми руками.
Адже такий відпочинок доступний практично кожному: невелику затишну альтанку можна побудувати своїми руками з мінімумом витрат коштів, зусиль і часу, а виглядати вона буде просто чудово.
Природно, перед початком будівництва необхідно визначитися з матеріалами.
Найбільш поширені і доступні матеріали для будівництва це цегла, дерево, листове залізо, скло, полімери.
Звичайно, можна комбінувати, додавати елементи декору, головне не переборщити.
Отже, з матеріалом визначилися, тепер вибираємо тип майбутньої альтанки. Вона може бути відкритою або закритою.
Відкрита дешевше і простіше в будівництві, але закрита має низку переваг: вона вбереже вас від негоди, в ній можна з комфортом розташуватися взимку, туди можна встановити електрообігрівач або кондиціонер, мультимедійну систему.
Для будівництва відмінною альтанки підійдуть матеріали, які можуть залишитися у вас після ремонту або більш «серйозної» будівництва.
Наприклад, листи полікарбонату, металевий профіль, листовий метал, черепиця, декоративний камінь, дерев'яні бруски, старі віконні рами та дверні прорізи. Матеріали можна використовувати як нові з магазину, так і б / у, головне, що б вони були в придатному стані.
В першу чергу необхідно точно визначитися з проектом майбутньої альтанки, розрахувати кількість матеріалів, обов'язково скласти кошторис.
Підбивши підсумок, і точно визначившись з усіма нюансами, можна приступати до будівництва.
Почати необхідно з вибору місця. Це дуже відповідальний і важливий етап, помилившись на якому, ви ризикуєте загубити весь проект.
Місце на вашій ділянці необхідно вибирати так, щоб альтанка була не дуже близько д о будівель, але і не далеко від житлового будинку.
Це забезпечить пожежну безпеку при приготуванні їжі на відкритому вогні або вугіллі, а також забезпечить вас комфортом.
Ділянка під будівництво повинен бути максимально рівною, очищеною від рослинності, утрамбованим, з подушкою з щебеню і піску.
Як тільки місце під будівництво готове, потрібно встановити опорні строби. Вони можуть бути з дерева, металу або залізобетону.
Залежно від проекту альтанки, і характеристик опорних стовпів їх необхідно вкопати в землю на глибину від 0,5 до 1,5 метра, ями забетонувати, попередньо засипавши щебенем для надійності.
Як тільки розчин повністю застигне, а в залежності від марки цементу на це може піти від одних до десяти діб, можна приступати до основної частини будівництва.
Тепер все залежить від ваших умінь і фінансових можливостей.